Експорт електроенергії

ДТЕК - постачальник української електроенергії
в Європу та країни СНД

ДТЕК - надійний постачальник української електроенергії в Європу і країни СНД. Постачання електроенергії здійснюється в Угорщину, Словаччину, Румунію, Польщу та Молдову. Синергія вуглевидобувних та генеруючих підприємств дозволяє гарантувати надійність експортних поставок електроенергії і можливість нарощування обсягів.

Експорт української електроенергії в Європу забезпечує Бурштинська ТЕС, яка входить до складу компанії. Електростанція є частиною так званого «Бурштинського енергоострова», який відокремлений від енергосистеми України та працює в об'єднаній європейській енергосистемі ENTSO-E.

Всього ДТЕК у 2017 році було експортовано 5,0 млрд. КВт-год електроенергії (в тому числі 1,1 млрд. КВт-год. в напрямку Молдови). У 2017 році укладення контракту на поставку елеткроенергії в Молдову дозволило наростити продажі за експортними напрямками на 25%.

5,0 млрд кВт.г
2017 р.
4,0 млрд кВт.г
2016 р.

ДТЕК щорічно інвестує в модернізацію і розвиток потужностей Бурштинської ТЕС.

У 2017р. на реконструкцію ДТЕК Бурштинська ТЕС було спрямовано 864 млн грн. (капітальні інвестиції). Модернізація обладнання Бурштинської ТЕС сприяла збільшенню потужності при постачанні електроенергії в напрямку Європи до 650 МВт. Установка нових електрофільтрів також дозволила знизити викиди твердих речовин в атмосферу до 50 мг / м³, що відповідає європейським стандартам.

ДТЕК Бурштинська ТЕС – основна генеруюча компанія в Бурштинському енергоострові. Встановлена потужність 2334 МВт генерується 12 енергоблоками. Енергоблоки 1-7, 10-12 працюють на забезпечення внутрішніх потреб острова і синхронізовані з європейською енергосистемою. Енергоблоки 8-9 можуть працювати синхронно з об'єднаною енергосистемою України (ОЕСУ).