Природний газ

ДТЕК розвиває трейдингові операції з газом та інвестує у розробку українських родовищ.

Загальний обсяг реалізації природного газу групи компаній ДТЕК в 2017р. склав 1 952 млн м3, обсяг трейдингових операцій при цьому склав 204,9 млн.м3 або 11%, з яких 185,4 млн.м3 було закуплено на внутрішньому ринку України. При цьому, обсяг закупівлі імпортного ресурсу газу склали 19,6 млн.м3.

До складу ДТЕК Нафтогаз входять підприємства «Нафтогазвидобування» і «Нафтогазрозробка», які ведуть розвідку та видобування вуглеводнів у Полтавській і Харківській областях.

Першочерговою метою нафтогазового бізнесу ДТЕК є забезпечення природним газом потреб підприємств групи СКМ.

В 2012 р. ДТЕК Трейдінг отримав першу п’ятирічну ліцензію на постачання природного газу, що дозволило зайняти активну позицію на внутрішньому і зовнішньому газовому ринках.

В 2013 р. ДТЕК сконцентрував контрольний пакет ПрАТ «Нафтогазвидобування», найбільшої приватної газовидобувної компанії в Україні. Компанія розробляє ліцензійні ділянки на Семиренківському та Мачухському родовищах (Полтавська обл.). Доведені запаси природного газу (категорії С1, С2) складають 26 млрд м3.

Станом на січень 2017 року компанія експлуатує 20 свердловин. Видобутий газ очищується і приводиться до вимог стандартів на трьох установках підготовки газу – УКПГ Мачухська, УКПГ Семиренківська й УКПГ Олефірівська.

ДТЕК Трейдінг також розвиває торгівлю зовнішнім ресурсом, як місцевого видобутку, так і імпортним газом.

Крім того, отримані ліцензії на торгівлю газом в Угорщині – компанія DTEK Hungary Power Trade LLC, у Польщі – компанія DTEK Trading SA.

1,6 млрд. м3 газу
2016
1,7 млрд. м3 газу
2017